Rbet Online Okey

Rbet’te gerçek para  ile  online okey  oynamanız mümkün. Bunun için Rbet’e üye olarak veya üye iseniz giriş yaparak sağ üst köşede bulunan Lobi butonuna tıklamanız  ve Lobi açılış ekranında karşınıza gelen Okey bölümünü seçerek okey salonlarına giriş yapmanız gerekmektedir.

Bir salona giriş yaptığınızda karşınıza  dört kişilik bir masa açılır.  Bulunduğunuz masaya ait bilgileri masa üzerinde fare ile gezinti yaparak görüntüleyebilirsiniz. Açılan ekranda bakiye tipi, masa açılış miktarı, minimum bakiye ve ortalama pot değerini  bulabilirsiniz.

Rbet okey terimleri aşağıdaki gibidir:

Bakiye tipi ,masadaki oyunun hangi tip bakiye  ( Gerçek Bakiye / Eğlence Bakiyesi) ile oynandığını belirtir.

Masa Açılış Miktarı,  oyunun başlangıcındaki giriş miktarı olarak tanımlanır.

Minimum Bakiye,  
Minimum masa bakiyesidir. Otururken minimum bu miktarda oturum açabilirsiniz, oyun sonunda bakiyeniz bu miktarın altına indiğinde masadan çıkarılırsınız.

Oyuna Giriş

Oyunun başlaması için en az iki kişinin masada bulunması gerekmektedir. Sırası  gelen kişinin oturum bilgileri yanıp söner ve alt kısımdaki kırmızı çubuk sıra zamanını gösterir. Süre bitiminde oyuncu  GİR/GİRME sorusuna cevap vermemiş ise otomatik olumsuz cevap ( pas ya da girme) verilerek oyuna devam edilir

Oyunun başlangıcında oyunculardan her birine gir ya da girme  olarak iki seçenek sunulur ve oyuncularda bu iki seçenekten birini tercih etmeleri beklenir. Eğer oyuncu gir seçeneğinde karar verirse gir seçeneğinin yanında giriş miktarı bölümü de açılır. Oyuna girmemek isterseniz  bu durumda bakiyeniz aynı kalır .Dikkat edilmesi gereken  husus üst üste iki oyuna katılmamanız durumunda masadan atılabileceğinizdir.

Oynanış

Taşlar dağıtıldıktan sonra  ilk oyuncu 15 taş diğer  üç oyuncu 14 taş alarak oyuna başlarlar.Oyuncular her seferinde yerden bir taş alarak yerine  işine yaramayacağını düşündüğü başka bir taşı atar. Bu döngü oyunculardan birinin oyunu bitirmesiyle sona erer.

Bitiş 

Okey oyun kurallarına göre eli bitmiş olan oyuncu  atması gereken taşı kırmızı  alana atarak, ikramiyenin sahibi olur. Kazanan oyuncu okey ile  veya çifte bitiyorsa ikramiye ikiye katlanır.